Wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Dlaczego puzzle są doskonałym pomysłem na prezent?

Kontakt

 • PUZZLED
  ul. Unruga 111
  81-153 Gdynia
  IDEA Bank 25 1950 0001 2006 0004 6850 0001
  NIP: 7392323551
 • E-mail:sklep@puzzled.com.pl
 • Telefon728380174

Dlaczego puzzle są doskonałym pomysłem na prezent?

Data dodania: 07-10-2021
Pragnąc podarować komuś prezent, szuka się czegoś wyjątkowego, tak aby obdarowywana osoba, wiedziała, ile dla kogoś znaczy. Nie zawsze trzeba jednak stawiać na oryginalne, niecodzienne rozwiązania. Podarunek może mieć również klasyczną, niewychodzącą z mody formę. W związku z tym warto dać komuś na prezent puzzle, chociażby ze względu na ich liczne zalety. Jakie puzzle wybrać oraz z jakich powodów?


Puzzle trafionym prezentem

Zastanawiając się, czy warto podarować komuś puzzle, warto wskazać na plusy, jakie płyną z ich układania. Przede wszystkim podczas szukania odpowiednich kawałków, po to, by ułożyć z nich jeden spójny obraz, angażowane są obie półkule mózgu, co wpływa pozytywnie na ich pracę również w codziennym życiu. Czynność ta pozwala trenować skupienie, myślenie przestrzenne, a także kreatywność. Układanie puzzli poprzez zabawę wpływa na szybkość uczenia się nowych rzeczy. Ponadto tego typu zabawa to też świetny sposób na rozrywkę, a z drugiej strony pozwala na wyciszenie, ponieważ mózg jest skupiony na wykonywaniu jednej czynności. Między innymi z tych powodów warto wręczyć komuś taki praktyczny podarunek. Co więcej, puzzle można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, mogąc dzięki temu urozmaicić sobie chwile relaksu.


Puzzle jako prezent są również świetnym pomysłem z tego względu, że można je bez obaw podarować bliskiej osobie niezależnie od jej wieku. Dla najmłodszych są dedykowane układanki składające się z dużych elementów. Puzzle mogą pomóc pociechom w treningu myślenia przestrzennego. Dorośli polubią warianty np. z 1000 elementów. Liczba puzzli w danym opakowaniu może być naprawdę różna, więc dobrze dopasować również poziom trudności. Niektóre puzzle można układać nawet miesiąc, co sprawia, że efekt jest bardzo satysfakcjonujący. Wybierając puzzle na prezent, warto znaleźć także te związane z zainteresowaniami danej osoby np. nawiązujące do jakieś bajki, zwierząt, motywu czy będące kopią słynnego obrazu.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Copyright © Puzzled.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone. - Realizacja: TechnikaReklamy.pl
{}